اشتباهات در دیجیتال مارکتینگ

اشتباهات در دیجیتال مارکتینگ
به این صفحه امتیاز دهید

اشتباهات در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال نوین به بازاریابی با استفاده از رسانه های دیجیتال گفته می شود که در این راه از ابزارهایی استفاده می شود که می توان به سایت و سئوی آن اشاره کرد. بازاریابی موتورهای جست و جوی گوگل، بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازریابی ایمیلی، بازاریابی ویدئویی و… از دیگر ابزارها می باشند.

اشتباهات در دیجیتال مارکتینگ

برخی از شرکت ها همزمان با فراگیر شدن تبلیغات از طریق رسانه های دیجیتال بودجه تبلیغاتی خود را در این زمینه بیشتر کردند.اما بسیاری از شرکت ها درک درستی از انتظاراتشون از شرکت بازاریاب دیجیتالی خود ندارند. در این جا ۳ تا از بزرگترین اشتباهات شرکت ها در دیجیتال مارکتینگ رو براتون شرح میدیم:

اشتباه اول: برنامه ریزی ضعیف

شاید این جمله را شنیده باشید “برنامه ریزی قوی جلوی اجرای ضعیف رو میگیره” .وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال نوین می شود، عدم برنامه ریزی بزرگترین اشتباهی هست که افراد مرتکب می شوند. کمبود یا نبود یک استراتژی متمرکز منجر به هدر رفتن زمان، سرمایه های مالی و فرصت می شود. قبل از سرمایه گذاری واقعی باید نکات و برنامه های زیر رو در نظر بگیرید.

بازارتون رو بشناسید: یک برند باید شناخت درستی از رقبا، مشتریان دموگرافیک، کانال های توزیع کنونی و هرگونه اطلاعاتی در مورد دموگرافی و محصولات مرتبط به بازار خود داشته باشد.
اهداف بازاریابی خودتون رو تعیین کنید: با دیجیتال مارکتینگ به دنبال چه اهدافی هستید؟ یا شاخص عملکرد کلیدی شما برای سنجش موفقیت چیست؟
بودجه ای تعیین کنید: کل بودجه بازاریابی شما چه قدر هست؟ برای هر کانال چه قدر اختصاص می دهید؟ اگر بودجه محدودی دارید باید بسیار هوشمندانه هزینه کنید.

اشتباه دوم: انتظارات غیر واقعی

وقتی یک شرکت بازاریابی دیجیتال نوین رو اداره می کنید، شرکت های متفاوتی می بینید. البته این شرکت ها در یک نکته با هم مشترکند : انتظار دریافت جواب سریع .

در بسیاری از مواقع هنوز جوهر قرارداد خشک نشده که انبوهی از تماس ها و ایمیل ها با سوالاتی مثل : چرا در صفحه اول گوگل نیستیم؟ و… به سمت  ما سرازیر می شوند.. این ذهنیت که دیجیتال معادل نتایج فوری است یکی از بزرگترین سوء برداشت ها مخصوصا برای شرکت های تازه وارد به حوزه دیجیتال مارکتینگ است. واقعیت اینست که حتی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال هم برای توسعه، بهبود و بهینه شدن نیازمند گذر زمان هستند تا شما رو به اهداف مورد انتظارتون برسانند.

موارد زیر متوسط زمان مورد انتظار برای نتیجه گرفتن از یک سرویس دیجیتال مارکتینگ است.

کمپین تبلیغات کلیکی : ۹۰ روز

بهینه سازی سایت یا سئو : ۹۰ تا ۱۸۰ روز

شبکه های اجتماعی : ۳۰ روز

اشتباه شماره ۳ : آگاه نبودن

امروزه دیجیتال مارکتینگ نوین دیگر درباره فضایی پر از ابهام و رمزآلود نیست. با پیشرفت و توسعه ابزارهای تحلیل گر، هر دلار و هر کلیک مشتری شما قابل ردیابی و بررسی است. سوال اینجاست: آیا شما منابع درستی برای تحلیل گری را در اختیار دارید؟

به عنوان یک صاحب کسب و کار، مدیر یا عضو گروه بازاریابی چگونگی خرج شدن بودجه بازاریابی شرکت جزو وظایف شماست. حتی اگر شرکت دیگری این کار را برای شما انجام می دهد اطلاع از شایستگی و کفایت آن گروه به چه شکلی خواهد بود؟

حتی اگر برندی با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ همکاری می کند، شرکای کلیدی باید آگاه باشند و مالکیت داده های ارزشمند بازاریابی را در اختیار داشته باشند. برای مثال اگر یک کمپین تبلیغات کلیکی دارید، باید از نحوه کار با گوگل ادوردز (Google Adwords) آشنا باشید. این امر باید برای همه کانال های دیجیتال مارکتینگ صدق کند. شما می توانید یک مشاور دیجیتال مارکتینگ استخدام کنید تا همانند یک مشاور مالی هر ماهه تمامی کانال های تبلیغاتی شما را بررسی و ممیزی و روش های بی کیفیت را حذف نماید. این کار در بلند مدت مبلغ قابل توجهی صرفه جویی در بودجه تبلیغاتی شما خواهد داشت. این کار بخش بازاریابی و فنی شما را ملزم رعایت قوانین و انجام بهینه امور بازاریابی و تبلیغات خواهد کرد.

 

2017-10-24T23:35:57+00:00 دیجیتال مارکتینگ|