چشم انداز دیجیتال مارکتینگ

چشم انداز دیجیتال مارکتینگ
به این صفحه امتیاز دهید

دیجیتال مارکتینگ بازاریابی از طریق رسانه های دیجیتال است.روند این نوع بازاریابی در سال گذشته با تغییرات گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی مواجه شد. بالا رفتن  محبوبیت ویدئو استریمینگ به صورت زنده و پیشرفت‌هایی در پیش‌بینی تجزیه و تحلیل نمونه هایی از آنهاست. (video streaming: این ویدئو به صورت فشرده بر روی اینترنت قرار گرفته و مخاطب برای مشاهده آن منتظر دانلود فایل نمی شود؛ یعنی به صورت لحظه‌ای قابل مشاهده است). با توجه به افزایش استفاده از این نوع بازاریابی، چشم‌انداز آن به سرعت در حال تغییر است. بنابر این تغییرات،کارشناسان دیجیتال مارکتینگ سخت مشغول توسعه استراتژی‌هایی هستند که به آنها کمک می کند آینده گرایشات دیجیتال مارکتینگ را با هدف بهبود بازده شرکت‌ها در دنیای رقابتی دیجیتال مارکتینگ پیش‌بینی کنند. دیجیتال مارکتینگ روند منحصر به فردی دارد زیرا می‌تواند کانال‌ها و روش‌هایی برای کسب و کار جهت آنالیز کردن کمپین‌های بازاریابی آماده کند. و این دلیلی است برای کسانی که در حال حاضر از مزایای دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند که برنامه ای موثر برای توسعه آن داشته باشند.

در اینجا برخی از روندهای استراتژی دیجیتال مارکتینگ آورده شده است که هر شخص باید برای بروزرسانی بازی دیجیتال مارکیتنیگ خود در نظر بگیرد:

1- در دیجیتال مارکتینگ محتوا حاکم است.

محتوا هنوز هم در دنیای دیجیتال مارکتینگ پادشاه است مخصوصا برای کمپین‌های استارتاپ که محتوای‌شان کانال رشد اصلی آنها می باشد.. محتوا ،افراد راغب و مخاطبان را جذب می‌کند و بر این اساس به عنوان نیروی فعال جهت نرخ بازگشت سرمایه تلقی می‌شود. حتی تعدادی از بازاریابان ادعا می‌کنند که بازارایابی محتوا نرخ بازگشت سرمایه (ROI) زیادی را منجر می‌شود. با این حال باید بدانیم که برای انجام بازاریابی محتوا نیاز به استراتژی برنامه‌ریزی شده دقیق است. در گذشته تنها قرار دادن محتوا به عنوان یک استراتژی بازاریابی کافی بود؛ اکنون شرکت‌ها باید مخاطبان هدف خود را درک کنند و سپس محتوای ارزشمندی ایجاد کنند که منجر به تعامل بیشتر با مشتریان شود. نکته مهم دیگر بازاریابی محتوا که در آینده مهم خواهد بود کیفیت است؛ شرکت‌ها نیاز خواهند داشت بر روی ارائه محتوای ارزشمند و باهدف در طول زمان تمرکز بیشتری داشته باشند.

تصویر محتوا

2- اشتراک‌گذاری بیشتر ویدئو به صورت زنده

در سال گذشته به واسطه راه اندازی فیسبوک زنده شاهد رونق بسیاری در اشتراک گذاری ویدئو به صورت زنده بودیم. برندها و شرکت‌ها این ویژگی جدید ایجاد شده را توسط محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در جهان در استراتژی بازاریابی محتوای خود پذیرفته‌‌اند. یک دلیلی بر اینکه اشتراک گذاری ویدئو به صورت زنده در دیجیتال مارکتینگ موفق است این است که فیسبوک به برندها یک فرصت استثنایی برای رسیدن به یک جمعیتی بزرگ را پیشنهاد می‌دهد. چرا که فیس بوک در حال حاضر تقریبا 2 بیلیون کاربر فعال به طور ماهانه دارد.از دلایلی که شرکت‌ها به اشتراک‌گذاری ویدئو به صورت زنده روی آورده‌اند این است که آمارها نشان می‌دهد افراد تماشای ویدئو به صورت زنده را به ویدئوهای از قبل ضبط شده ترجیح می دهند. اما به غیر از فیسبوک، پلتفرم‌های دیگری در شبکه های مجازی مانند توییتر و اینستاگرام  نیز ویژگی‌های مشابه ویدئوی استریمینگ را ارائه کرده‌اند که شرکت‌های B2C می‌توانند از آن استفاده کنند.

3- افزایش تبلیغات Native برای جلب توجه بیشتر

امروزه اکثر کاربران اینترنت به سادگی نمی‌توانند بر روی تبلیغات پاپ‌آپ، تبلیغات بنری و تبلیغات اجتماعی بمانند،بنابراین از روش جدیدی برای جلب توجه مشاهده‌کنندگان استفاده می‌شود. تبلیغات Native روش نوینی برای جذب مخاطب است که بیشتر تاکید بر کیفیت محتوا دارد تا از این طریق با ایجاد اعتماد در مورد کالای ارائه شده به مخاطبان آگاهی دهد. تحقیقات اخیر پیش‌بینی می‌کند که درآمدهای حاصل از تبلیغات Native به 33% در سال 2018 خواهد رسید. با وجود چنین پیش بینی هایی به نظر می‌رسد اکثر شرکت‌ها در مورد تبلیغات Native اطلاعی ندارند. مخاطبانی که این استراتژی بازاریابی مؤثر را درک کرده‌اند، تبلیغات Native را جزو گزینه‌های اول تبلیغاتی خود می‌دانند. با این حال تبلیغات Native مقداری موضوع بحث‌برانگیز است؛ به این دلیل که این نوع تبلیغات شبیه دیگر تبلیغات نیست، مسئله اعتماد و شفافیت در مورد استفاده از آنها بارها آورده شده است. در تغییرات مستمری که در حوزه دیجیتال مارکتینگ صورت گرفته تبلیغات Native شبیه محتوای ارگانیک است که آنها را جذاب‌تر برای متوسط کاربران اینترنت می‌کند، ظاهر این تبلیغ طبیعی است یعنی در دل محتوای اصلی یک سایت است و دیگر خبری از تبلیغات ناخواسته و آزار دهنده نیست.

4- قرار دادن داده حجیم (Big Data) برای استفاده

استفاده از Big Data در دیجیتال مارکتینگ مستلزم به دست آوردن بازار و بینش مشتریان و سپس توسعه تجزیه و تحلیل‌های پیشگویانه است. بسیاری از شرکت‌ها افزایشی در حجم داده مرتبط با کسب و کار خود را تجربه کرده‌اند که به درجای خود یک عملکرد خوب است. با چنین مقدار گسترده‌ای از داده در دسترس، شرکت‌ها به طور طبیعی این حجم عظیم داده را برای کمک به توسعه بهتر بازاریابی استفاده خواهند کرد. با استفاده از داده‌های بیشتر می‌توان به تحلیل‌های دقیق‌تری رسید تا بر اساس آنها تصمیمات بهتری گرفته شود و باعث کاهش هزینه‌ها و ریسک‌ها شود. Big Data سبب می‌شود شرکت‌ها، وبسایت‌های خود را در راستای تطابق بیشتر با مخاطبان هدف خود اختصاصی کنند. همانطور که آخرین آمارها نشان می‌دهد تقریبا نیمی از کل کسب و کارها از Big Data در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود استفاده می‌کنند و تعداد شرکت‌هایی که در حال به کار بردن Big Data هستند به سرعت رو به افزایش است. همچنین منابع بسیاری وجود دارد که این کسب و کارها می‌توانند Big Data را بدست آورند از جمله وب کاوی، رسانه‌های اجتماعی، داده موبایل و اطلاعات جستجویی که تنها چند نام وجود دارد.

5- افزایش میکرو اینفلوئنسر (micro-influencer)

بازاریابی اینفلوئنسر (بازاریابی از طریق افراد سرشناس) در سال های اخیر، با افزایش ناگهانی در محبوبیت بسیاری از تأثیرگذاران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفنه است. در حالیکه برندهای بزرگ روی تأثیرگذاران (influencer) با دنبال شونده‌های بسیار زیاد برای کمک به گسترش برند خود تکیه می‌کنند، در حال حاضر به طور مشابه شرکت‌های بزرگ به سمت بازاریابی میکرو اینفلوئنسر گام برداشته اند. دلیل این کار طبق آمار این است که تعامل کاربران در میان تأثیرگذاران با مقیاس کوچک نسبت به آنهایی که دارای میلیون‌ها دنبال شونده‌ها هستند بیشتر بود. نکته بازاریابی تأثیرگذار دست یافتن به نوع خاصی از مخاطبان است و این امکان در زمانی است که تأثیرگذار با فالوورهای خود تعامل می‌کند. این یافته‌ها خبر خوبی برای شرکت‌های کوچکتری هستند که دارای بودجه پایین‌تری برای کمپین‌های بازاریابی تأثیرگذار (influencer marketing) می‌باشند.

6- بازگشت چت بات‌ها (chatbot)

اخیرا، کاربران اینترنت مقدار زیادی از وقت خود را صرف اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌کنند. شرکت‌ها استفاده از این روند رو به رشد را با توجه به آخرین پیشرفت‌ها در تکنولوژی هوش مصنوعی برای درخواست‌های مشتریان گسترش داده‌اند. از آنجایی که بیشتر شرکت‌ها امروزه پلتفرم‌های متعدد در حال اجرا دارند و نیز این پلتفرم‌ها معمولا دارای تعداد بسیار زیادی مشتریان و فالوور، پاسخ‌دهی به سؤالات، جمع‌آوری اطلاعات و انجام تراکنش است به طور فزاینده‌ای درگیر شده اند. در اینجا چت‌بات‌ها به عنوان یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ تمام عیار در میان موارد دیگر قدم می‌گذارند. دلیل دیگر اینکه چرا ربات‌ها، بسیار محبوب در میان شرکت‌ها و برندها شده‌اند این است که آنها اسان هستند و ارزان ساخته می‌شوند. کسب و کارها می‌توانند چت‌بات‌ها را از فروشگاه‌ها خریداری کنند یا حتی از الگوهای ربات آماده ساخته شده توسط غول‌های فناوری مانند فیسبوک استفاده کنند. هنگامی که شرکتی یک چت‌بات را انتخاب می‌کند باید چت بات را با تطبیق دهنده پلتفرم پیام‌رسان ادغام کنند. این قابلیت به ظاهر ساده در حال حاضر به طور کامل توسط برخی شرکت‌های پخش غذا در دنیا استفاده می‌شود که می توانند مشتریان به سرعت با استفاده از چت‌بات غذای خود را سفارش دهند.

7- موبایل دوستانه

اخیرا جستجو در سایت ها و استفاده از آنها از طریق موبایل نسبت به استفاده از دسکتاپ  پیشی گرفته است. این بدان معنی است که اگر شرکت‌ها بخواهند یک کمپین بازاریابی موفق ایجاد کنند نیاز دارند استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را موبایل دوستانه طراحی کنند. اما جالب است که شرکت‌ها هنوز تمرکز بر توسعه برنامه‌های کمپین‌های بازاریابی برای استفاده بر روی دسکتاپ ،بدون در نظر گرفتن موبایل دارند. اما گفتن ایجاد کمپین بازاریابی موبایل دوستانه از انجام آن آسان تر است. برای مثال قبلا اشاره کردیم که محتوای طولانی‌تر مناسب است اما می‌دانیم که محتوای طولانی برای گوشی‌های هوشمند مناسب نیست. بازاریابان دیجیتال به شرکت‌ها توصیه می‌کنند که محتوای خود را برای استفاده آسان بر روی موبایل تقسیم‌بندی کنند که این نیز با پیشنهاد قبلی در تضاد است. برای اجرای اینکار شرکت‌ها باید بر روی محتوای نوشته کوتاه و هوشمندانه و محتوای ویدئویی طولانی‌تر تمرکز کنند.

البته استراتژی های دیگری همچون  واقعیت مجازی وجود دارد که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

2017-10-16T23:03:52+00:00 دیجیتال مارکتینگ|