مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ
به این صفحه امتیاز دهید

مهارت های ضروری بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ همانند رهبر یک ارکستر است، ابزارهای مفید، رقبای قدرتمند، و مخاطبانی وسیع وجود دارند که باید شخص از توانایی ها و مهارت های خود برای تبدیل به بازاریاب دیجیتال مارکتینگ مطرح استفاده کند.

مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ درک جدیدی از مجموعه فعالیت هایی است که در زمینه دیجیتال انجام می شود. فردی که مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ دارد باید خود را در میدان مبارزه با استفاده از فنون زیر اثبات کند:

• درک درستی از انتخاب شبکه های اجتماعی مناسب

• قابلیت های مورد نیاز کاربر در توییتر، فیس بوک، اینستاگرام

• اولویت های بازاریابی ایمیلی

• سئو چیست و بازاریابی محتوا در سئو تاثیر دارد.

• و…

روند سریع تغییرات دیجیتال مارکتینگ

از جمله چالش های مهم و بزرگی که در مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، روند رو به رشد تغییر و تحولات است. بنابراین یکی از وظایف یک بازاریاب دیجیتال مارکتینگ موفق به روز بودن و دانستن جدیدترین ترفند ها است.

تجزیه تحلیل داده ها

از دیگر وظایف اصلی بازاریاب دیجیتال مارکتینگ تجزیه، تحلیل و در عین حال داده محور عمل کردن است. و جالب است بدانید که بدون رعایت این اصل هیچ بازاریابی نبوده که عملکرد صحیحی داشته باشد. داده محور بودن به مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ کمک می کند تا با چشمانی باز مسیر خود را دیده و از انجام دادن کار های بیهوده و وقت گیر صرف نظر کند.

ایمیل مارکتینگ

با گذشت 11 سال از عمر ایمیل مارکتینگ، هنوز هم جزو پر بازدید ترین استراتژی ها در مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید.

نکته مهم این است که هرچه مشتری شما بیشتر این احساس به او دست دهد که ایمیل فقط برای او فرستاده شده است، ایمیل شما بیشترین تاثیر را روی او می گذارد.

بازاریابی موتور های جست و جو

فرض کنید شما فقط بتوانید یکی از مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید، انتخاب شما کدام مورد است؟

این سوال از برند ها پرسیده شد و همه ی آن ها یک جواب برای آن ارائه دادند: بازاریابی موتور های جست و جو

بیش از 55 درصد از ترافیک وب سایت ها از طریق جست و جو در موتور های جست و جو فراهم شده و قطعا افزایش ترافیک سایت، افزایش درآمد بالقوه برای برند شماست.

نکاتی که با آن می توانید مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ را به صورت مفید انجام دهید:

 •  وب سایت مناسبی داشته باشید
 • به تجربه کاربری اهمیت دهید
 • از بازاریابی محتوا استفاده کنید
 • بازاریابی ویدئو را فراموش نکنید

آشنایی با به روز ترین و موثر ترین ابزارها

مهم ترین مورد در مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ سرعت است. اگر شما به عنوان بازاریاب دیجیتال مارکتینگ نتوانید سریع باشید، با مشکلات عدیده ای مواجه می شوید. می توانید از ابزارهای توسعه داده شده استفاده کنید تا عملکرد سریع تری داشته باشید و بازدهی بیشتری از عملکرد های خود دریافت کنید.

این گونه ابزارها معمولا در شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ به شما کمک خواهند کرد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروز کمتر فردی را می توان یافت که حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی استفاده نکند. راحت تر کردن ارتباطات از دلایل رو آوردن به شبکه های اجتماعی است. بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مشکل است و حتی اگر یک کسب و کار کوچک داشته باشید باید حتما یک تیم فعالیت شبکه های اجتماعی عهده دار کار شما باشد.

 • خلاقیت
 • بروز رسانی پی در پی
 • یکپاره عمل کردن
 • تجزیه و تحلیل و بهبود

از جمله اصول بسیار مهم در شبکه های اجتماعی هستند.

بازاریابی محتوا یک مهارت مهم برای دیجیتال مارکتینگ

به گفته ست گاردین، بازاریابی محتوا تنها بازاریابی باقی مانده است.بازاریابی محتوا تنها یک تولید محتوا برای وب سایت ها نیست، بلکه یک فرآیند 4 مرحله ایست:

 • تنظیم کردن استراتژی
 • تولید محتوا
 • آنالیز محتوای قرار داده شده
 • توزیع محتوا

قدم اول شناسایی مخاطب و تنظیم استراتژی متناسب با نیاز مشتری است.

قدم دوم پس از طراحی تقویم محتوا، شروع به تولید محتوا است.

قدم سوم توزیع محتوا در کانال های مختلف

و قدم چهارم استفاده از ابزارهای مختلف مثل گوگل آنالیز برای تجزیه و تحلیل است.

بازاریابی موبایلی

امروزه موبایل به یکی از ابزارهای مهم برای کاربران تبدیل شده است. طبق آخرین آمار 16 میلیون ایرانی از اینترنت موبایل استفاده می کنند.

بازاریابی ویروسی

این نوع بازاریابی در تخصص بازاریابان خلاق است که با یک ایده بسیار جذابی که به شکل یک ویدئو یا یک تصویر منتشر می شود. به دلیل استفاده از المان هایی مانند کنجکاوی، خلاقیت، احساسات به سرعت در بین جامعه همه گیر می شود. این دلیلی است که نام این نوع بازاریابی را بازاریابی ویروسی می نامند.

بازاریابی بصری

همه ما به آن آگاه هستیم که اگر از تصاویر مناسب استفاده کنیم، می توانیم میزان اشتراک گذاری و تاثیر گذاری را بالا ببریم. تاثیر گذاری بر روی ذهن کاربر و مشتری از نکات مهم در مهارت های ضروری برای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ است.

2017-10-21T23:23:36+00:00 بلاگ, دیجیتال مارکتینگ|